Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data publikacji strony internetowej: 05.05.2008
Data ostatniej dużej aktualizacji:05.06.2017


Informacja o dostępności strony www:
Strona www.klubmaczki.pl jest stroną informacyjną zawierająca dane o działalności instytucji oraz historii dzielnicy Maczki. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu braku alternatywy tekstowej dla zdjęć obiektów.


Wersja mobilna serwisu:
Serwis można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety. Zbudowany został w oparciu o metodę Responsive Web Design, dzięki czemu automatycznie dostosowuje moduły strony do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego.
Miejski Klub „Maczki” nie oferuje osobnych aplikacji mobilnych.


Skróty klawiszowe
Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.


Kontrast
Kontrast kolorystyczny elementów treści ma stosunek jasności tekstu do tła wynoszący przynajmniej 4,5 do 1.


Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe pozwalają na powiększanie zawartości serwisu MKM „Maczki”. W najpopularniejszych przeglądarkach jest to możliwe dzięki użyciu skrótów klawiszowych ("ctrl" oraz "+" lub "-") lub myszki (ctrl oraz przewinięcie scroll-em myszki).


Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z biurem Klubu, nr tel. 32 294 81 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na wskazany powyżej adres e-mail można również składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. W przypadku, odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu procedur można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/


Dostępność architektoniczna
W budynku Miejskiego Klubu „Maczki” wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne zapewnione są jedynie na parterze instytucji, gdzie znajduje się sala główna Klubu, pomieszczenia administracyjne oraz Filia nr 13 MBP. Do budynku można dostać się korzystając z podjazdu, przez szerokie drzwi wejściowe (takie drzwi oddzielają również korytarz od Sali głównej). W Klubie znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych. Piętro Klubu gdzie znajduje się pracownia komputerowa oraz rękodzielnicza jest niedostępne dla osób poruszających się na wózkach, można się tam dostać jedynie za pomocą schodów. Osoby poruszające się na wózkach mogą jednak skorzystać z komputerów w znajdującej się na parterze Bibliotece, a w razie wyrażenia chęci uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych istnieje możliwość przeniesienia niektórych aktywności do Sali głównej Klubu, tak aby nie wykluczać osób ze szczególnymi potrzebami z możliwości skorzystania z oferty instytucji.
Osoby niedowidzące lub niewidome mogą skorzystać z pomocy pracowników Klubu
w poruszaniu się po budynku, zapewniamy również dostęp do wnętrza budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

 

Miejski Klub "Maczki"

ul. Krakowska 26, 41-217 Sosnowiec
tel: 32 294 81 28
mail: biuro(małpa)klubmaczki.pl
NIP: 644 28 80 685

Godziny otwarcia:
12:00 - 20:00 - w roku szkolnym
10:00 - 18:00 - w ferie i wakacje
biuro czynne od 8:30

Biblioteka Miejska filia nr13 w Maczkach:

poniedziałek: 10:00 - 15:00
wtorek, środa, piątek: 11:00 - 17:00
czwartek, sobota, niedziela: NIECZYNNE
tel: 32 292 38 89