Końcem listopada i początkiem grudnia w Miejskim Klubie „Maczki” został rozegrany  zimowy turniej najpopularniejszej obecnie gry MMORPG* – League of Legends. To już drugi turniej tej gry, i kolejny w ramach realizowanego przez Klub projektu- MKM Gaming. Turniej trwał łącznie 4 dni i zgromadził 8 drużyn (24 graczy łącznie) z Maczek i sąsiednich dzielnic. Najlepsze drużyny otrzymały turniejowe medale oraz drobne nagrody, a drużyna zwycięska ponadto uzyskała tytuł „Legendy Zimy 2013”.  Rozgrywkom towarzyszył niesamowity klimat oraz ogrom emocji, albowiem większość drużyn składała się z zawodników o wysokim poziomie rankingowym. Dla graczy była to nie lada gratka również dlatego, że w regionie (i w ogóle w kraju) turnieje tego typu to rzadkość.

Pierwsze miejsce zajęła po raz drugi drużyna "The Ruthless" z Maczek, drugie drużyna „Lament” reprezentująca tę samą dzielnicę, a trzecie miejsce drużyna „Zbrodniarz Wojenny” zdobywając medal brązowy dla Kazimierza Górniczego.

 

IMG 3497

IMG 5189 IMG 5215


E-sport to rywalizacja w obrębie gier komputerowych. Ale w błędzie jest ten, komu gry komputerowe kojarzą się tylko z „głupimi strzelankami” czy Super Mario Bros. Dzisiejsze gry, a zwłaszcza sieciowe, to już zupełnie co innego.  Gry MMO wymagają od gracza nie dość, że zręczności i refleksu to jeszcze posługiwania się i przetwarzania „w locie” niesamowitej wręcz ilości informacji, zarządzania zasobami i obmyślania strategii. Nie inaczej jest z grą League of Legends. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zdrowa sportowa rywalizacja i konieczność gry drużynowej. Projekt MKM Gaming dostrzega potencjał jaki tkwi we współczesnych mediach oraz grach i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży.  Legends of Poppies to z pewnością nie ostatni turniej e-sportowy i już teraz zapraszamy do oglądania i śledzenia kolejnych. 


*MMO RPG (massively muliplayer online role play game)-oparta o fabułę internetowa/sieciowa gra dla wielu graczy, w której każdy z nich wciela się w rolę jakiegoś bohatera.

Więcej zdjęć z turnieju: LoP

Przystanek Otwartej Kultury Maczki

ul. Krakowska 26, 41-217 Sosnowiec
tel: 32 294 81 28
mail: biuro(małpa)klubmaczki.pl
NIP: 644 28 80 685

Godziny otwarcia:
11:00 - 19:00
biuro czynne od 8:30