mkm Gaming (Miejski Klub "Mavatar mainaczki" Gaming) to projekt realizujący i popularyzujący e-sport (ang. electronic sports - czyli sporty elektroniczne). E-sport to rywalizacja w obrębie gier komputerowych, realizowana zarówno w formie luźniej, rekreacyjnej jak i w postaci zorganizowanych turniejów i konkursów. MKM Gaming to głównie działania na rzecz wyrównania szans, tzn. stworzenia na co dzień możliwości korzystania z pracowni komputerowej, ale także organizacja turniejów e-sportowych.

Komputeryzacja to symbol naszych czasów. Młodzież spędza sporo czasu przed komputerami, dlatego należy zwrócić uwagę, że jest to potencjał, który można wykorzystać do rywalizacji, integracji i budowania własnej wartości. Jest to także dziedzina, która niesamowicie zespala młode pokolenia. Tworzy się specyficzny język i poczucie wspólnoty. Uważamy, że należy temu wyjść naprzeciw i dlatego realizujemy projekt mkm Gaming. Dzięki temu pod dachem Klubu młodzi ludzie spotykają się i uczestniczą w rywalizacji, często też realizują się kreatywnie.

WYNIKI:

1. Bez Nazwy
2. Rodzinka
3. Linia Porąbka Będzin

headshot2020winter 001

Najpopularniejsza gra e-sportowa jaką jest Counter Strike Global Offensive w ostatnich latach straciła na popularności, co odbiło się również na naszych wcześniejszych turniejach. Inaczej jednak było tym razem. Do zimowego turnieju dwójkami zostało zgłoszonych aż 13 drużyn i wszystkie zaplanowane mecze odbyły się wg grafika rozpisanego na 3 dni. Taka liczba drużyn spowodowała niestety dość nierówny rozkład sił w tabelach, dodatkowo niektórym drużynom utrudniło wyjście z grup wyjątkowo niekorzystne losowanie. Oprócz zażartej rywalizacji drużynowej emocje podkręcała nagroda specjalna przeznaczona dla gracza, który osiągnie najlepsze statystyki w całym turnieju. Została ona ufundowana przez mieszkańca dzielnicy Maczki i powędrowała do Miłosza Filusa (nick Milosz), który wypracował sporą przewagę nad pozostałymi graczami.

W tym roku obserwowaliśmy bardzo różnorodny poziom gry, niemniej poziom emocji był bez wątpienia na najwyższym poziomie. Dziękujemy graczom za zaciętą walkę a kibicom za wysoką frekwencję i ogromne wsparcie dla drużyn.

WYNIKI:

1. Podejrzani
2. Cholibka Team
3. WLK

 

 headshot 2019 lato

headshot2019

 

WYNIKI:

1. Bez Nazwy
2. NamStrzelaćNieKazano
3. qwertyuiopIMG 20190221 161117594 b
od lewej: Bez Nazwy, qwertyuiop, NamStrzelaćNieKazano, poniżej: Adam - nagroda specjalna - ulubieniec publiczności. 

Data 19-21 luty 2019 Zgłoszonych drużyn- 11.

Zimowy turniej CSa dwójkami pokazał, że ta bodaj najstarsza gra e-sportowa znów wraca do łask. Wszystkie mecze zostały nagrane, a dema są do pobrania poniżej. Tablela turniejowa przy takiej liczbie drużyn jest bardzo neikorzystna dla niektórych drużyn, a bardziej sprzyjająca dla innych, gdyż w takim układzie mamy wysoki czynnik losowości. Niemniej nie ma wątpliwości, że drużyna która zdobyła złoto zdecydowanie na nie zasłużyła. 

TABELA TURNIEJOWA: https://binarybeast.com/xCSGO1902180

DEMA:  dzień1 , dzień2 , dzień3

REGULAMIN

headshot2018WYNIKI:

1. Szybka Sklejka (Kazimierz G)
2. MiM (Maczki)
3. Victory Squad (Pszczyna)

 

cs2018 web 2
od lewej: MiM, Szybka Sklejka. Na zdjęciu brakuje drużyny Victory Squad.

Dziękujemy wszystkim za udział. Na podium znalazły się drużyny:

1 - LoGistic
2 - Cataclysm
3 - VII LO


 

headshot2016 logo

WYNIKI:

  1. MD (Kazimierz G)
  2. Toksyczne Trzmiele (Strzymieszyce)
  3. Bez Nazwy (Kazimierz G)

 

IMG 0421

 

Przystanek Otwartej Kultury Maczki

ul. Krakowska 26, 41-217 Sosnowiec
tel: 32 294 81 28
mail: biuro(małpa)klubmaczki.pl
NIP: 644 28 80 685

Godziny otwarcia:
11:00 - 19:00
biuro czynne od 8:30