środy od godz 16:00, zajęcia płatne 20zł/mc

Spotkania warsztatowe z zakresu malarstwa, rysunku oraz innych technik wizualnych dla osób chcących twórczo spędzać czas. Rysujemy, malujemy i prowadzimy ożywione dyskusje, panuje luźna i przyjazna atmosfera. Tematy i techniki wynikają z aktualnych potrzeb uczestników.

Dla kogo?

Każdy, bez względu na stopień zaawansowania i doświadczenie warsztatowe jest mile widziany i znajdzie sobie miejsce w naszej pracowni. Zatem zarówno kompletny laik, który właśnie odkrył w sobie pierwiastek artysty, jak i doświadczony rysownik, malarz lub grafik mogą skorzystać z naszej ofert. Chodzi o to, aby również między sobą wymieniać się doświadczeniem i wiedzą, ale także o to, aby osoby które kompletnie nie mają doświadczenia, mogły w przyjaznej atmosferze stawiać pierwsze kroki. Wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora.

Koło artystyczne Plama realizuje zajęcia z różnych technik malarskich. Jedną z najbardziej niezwykłych jest technika ikonopisarska. Dysponujemy w Klubie pełnym warsztatem do jej uprawiania, obejmującym pigmenty suche, pędzle, deski, grunt oraz złocenia, szelaki i mikstiony.

Na czym polega technika malarstwa ikonowego?

W tej technice stosuje się temperę jajową, którą sporządza się przed malowaniem z pigmentów i żółtka jaja kurzego, które służą jako spoiwo. Tak sporządzaną farbę nakłada się warstwami na zagruntowaną deskę. Malarstwo ikonowe to także złocenie, które również będziemy wykonywać samodzielnie, nakładając złote płatki przy pomocy odpowiednich klejów. Od przygotowania deski do ukończenia ikony/obrazu jest kilka etapów w które uczestnicy zajęć spokojnie i cierpliwe będą się mogli zagłębiać, do czego zachęcamy, bo jest to bardzo ciekawa i wciągająca technika. Przy jej pomocy można nie tylko "napisać" ikonę, ale także namalować ciekawe obrazy odbiegające tematyką od klasycznych ikon.

Warsztaty  pisania ikon są skierowane do osób początkujących.

Zapewniamy większość potrzebnych materiałów i narzędzi. Zajęcia są swobodne, tzn że każdy pracuje swoim tempem i zgodnie ze swoimi możliwościami tak manualnymi jak i czasowymi. Wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione podczas zajęć.

  

Zapraszamy

   

Miejski Klub "Maczki"

ul. Krakowska 26, 41-217 Sosnowiec
tel: 32 294 81 28
mail: biuro(małpa)klubmaczki.pl
NIP: 644 28 80 685

Godziny otwarcia:
12:00 - 20:00 - w roku szkolnym
10:00 - 18:00 - w ferie i wakacje
biuro czynne od 8:30

Biblioteka Miejska filia nr13 w Maczkach:

poniedziałek: 10:00 - 15:00
wtorek, środa, piątek: 11:00 - 17:00
czwartek, sobota, niedziela: NIECZYNNE
tel: 32 292 38 89