Sosnowiecki Jarmark Świąteczny 2021

Zapraszamy serdecznie na Jarmark świąteczny, który odbędzie się 4 i 5 grudnia przy Alei Zwycięstwa. To będą bardzo intensywne dwa dni!
4 grudnia centrum miasta zaroi się od aniołów na szczudłach, ogromnych maskotek, będzie można też spotkać Św. Mikołaja i jego wesołych pomocników, a na warsztatach rękodzielniczych samodzielnie wykonać świąteczne ozdoby. Na żywo zagrają: Kapela Hajduki (godzina 13.30, 14.30, 16.00 i 17.00), Kapela Grojcowianie (godzina 14.00 i 15.30) oraz Orkiestra Jania Band (godzina 15.00 i 17.30).
Ale sednem Jarmarku są oczywiście stragany handlowe, na których w tym roku będzie można znaleźć między innymi: naturalne świece sojowe, ręcznie robione bransoletki z kamieni szlachetnych, paczkowane bakalie, słodycze, ciasta i pierniki ręcznie zdobione, dekoracje świąteczne (stroiki, wianki, kompozycje świąteczne, wyroby z drewna, lampiony), gipsowe aniołki, szkło dekoracyjne, biżuterię, czekoladę rzemieślniczą, odzież, torby, plecaki i nerki, balony foliowe i ledowe, zabawki pluszowe, sery, wędliny i produkty garmażeryjne, rękodzieło indiańskie z Ekwadoru, poduszki, perfumy, ręcznie robione kartki świąteczne, czapki Kamiland by Kamil Stoch i miody. Będzie można skosztować oscypków, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, bigosu oraz żurku oraz ogrzać się przy grzańcu, gorącej czekoladzie lub korzennej herbacie.
Co ważne kupując możemy pomóc! Wśród wystawców gościmy Stowarzyszenie Pomocy Sercem oraz Stowarzyszenie Uczy i Bawi – dochód z ich stoisk przeznaczony jest na działalność statutową tych organizacji. W trakcje Jarmarku będzie też miejsce na działania proekologiczne, a dokładnie propagowanie wiedzy o pszczołach i ich znaczeniu dla ekosystemu. Na stoisku (w ramach międzynarodowego projektu BeePathNet, którego Sosnowiec jest aktywnym uczestnikiem) będzie można dowiedzieć się o roli owadów zapylających w życiu człowieka, zobaczyć z bliska ul i stroje pszczelarzy, kupić miody, a nawet samodzielnie wykonać świeczkę z wosku pszczelego.
W niedzielę natomiast do Sosnowca znów zawita Manufaktura Świętego Mikołaja. Jak co roku na najmłodszych mieszkańców naszego miasta będzie czekała moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sportowcy będą mogli zjeżdżać z górki na pontonach i spróbować swoich sił na deskach snowboardowych. Mali artyści mogą uszyć świąteczne skarpety, wykonać samodzielnie kartki świąteczne, choinki 3D, eko ozdoby choinkowe oraz świąteczne ogrody w szkle. Dla amatorów wrażeń będą pokazy cyrkowe, ogniowo-pirotechniczne, karuzele, ciuchcia św. Mikołaja, fotobudka. Dla melomanów koncert sosnowieckiej orkiestry z repertuarem świątecznych przebojów. Manufakturę odwiedzi również sam św. Mikołaj, który na ten dzień, jak co roku uruchomi swoją pocztę mikołajową. Warto napisać list i wrzucić do skrzynki, bo dzięki naszym mikołajowym sponsorom część listów pewnie uda się zrealizować.


Serdecznie zapraszamy!

Regulamin do pobrania

Formularz zgłoszeniowy

Miejski Klub "Maczki"

ul. Krakowska 26, 41-217 Sosnowiec
tel: 32 294 81 28
mail: biuro(małpa)klubmaczki.pl
NIP: 644 28 80 685

Godziny otwarcia:
12:00 - 20:00 - w roku szkolnym
10:00 - 18:00 - w ferie i wakacje
biuro czynne od 8:30

Biblioteka Miejska filia nr13 w Maczkach:

poniedziałek: 10:00 - 15:00
wtorek, środa, piątek: 11:00 - 17:00
czwartek, sobota, niedziela: NIECZYNNE
tel: 32 292 38 89